Koncern Nike Inc. od przeszło dziesięciu lat ściśle współpracuje z firmą Apple. W efekcie kooperacji obu marek powstało wiele produktów adresowanych osobom dbającym o kondycję fizyczną oraz inspirowanych modą sportową.

Przykładem takiego produktu jest chociażby zaprezentowany w ubiegłym roku zegarek Apple Watch Nike+. Urządzenie to łączy w sobie cechy podstawowego „trackera” aktywności użytkownika oraz ze względu na swój wygląd, pewnego rodzaju produktu modowego. Dla osób zainteresowanych zwłaszcza tym drugim aspektem firma Nike wprowadziła do oferty nowy produkt – kolekcję pokrowców dla iPhone'a inspirowaną klasycznymi modelami obuwia sportowego.

Na wspomnianą kolekcję składają się trzy obudowy bazujące na firmowych projektach butów - Nike Air Force 1 oraz Nike Roshe. Zostały one wykonane z odpornego na zarysowania termoplastycznego poliuretanu i pasują wyłącznie na 4,7-calowy model iPhone'a 7. Wersja Roshe będzie dostępna w kolorze czerwonym i zielonym, natomiast wersja inspirowana legendarnym modelem Air Force 1 będzie oferowana tylko w kolorze niebieskim.

Nowe obudowy firmy Nike zamawiać można na stronie producenta. Cena za każdy z egzemplarzy została ustalona na kwotę 35 $.

Źródło: AppleInsider