Google wdrożyło nową funkcję do swojej aplikacji Mapy. Niestety obecnie mogą z niej skorzystać wyłącznie użytkownicy Androida, ale prawdopodobnie już wkrótce – jak to zazwyczaj ma miejsce – zostanie ona zaimplementowana do wersji programu dla systemu iOS.

Nowa funkcja Google Maps daje użytkownikom możliwość przeglądania wybranej trasy przejazdu w widoku Street View, który został zarejestrowany przez firmę z Mountain View w 360 stopniach. Obrana trasa przejazdu jest naniesiona na obraz w postaci błękitnych linii.

Na karcie kluczowych komend nawigacji, takich jak skręt w prawo czy też zjazd z autostrady, zostały dodane miniaturki przedstawiające poszczególne miejsca na trasie. Użytkownik ma możliwość naciśnięcia ich i przeniesienia się do pełnego widoku Street View.

Obecnie nie wiadomo, kiedy nowa funkcja Google Maps pojawi się w wersji programu dla systemu iOS. Zazwyczaj twórcy tej aplikacji implementują nowości do odsłony dla Androida, a dopiero z czasem mogą z nich skorzystać użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów.

Nowa funkcja może okazać się przydatna z kilku względów. Daje użytkownikom możliwość zobaczenia, jak wygląda trasa i precyzyjnego określenia wyglądu konkretnych punktów na mapie – na przykład budynku będącego miejscem docelowym.

Źródło: TechCrunch