Podczas wczorajszej konferencji Build 2017, Microsoft zaprezentował zmiany, jakie zostaną wdrożone do systemu Windows 10 tej jesieni. Firma z Redmond poinformowała również, że ich natywna platforma sprzedażowa zaoferuje wkrótce możliwość pobrania programu iTunes. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla użytkowników iPhone'ów.

Pick Up Where You Left Off (zacznij tam, gdzie skończyłeś) to nowa funkcja Windowsa 10, która pozwoli użytkownikom kontynuować swoją pracę między urządzeniami. Ma to związek z historią używanych aplikacji, synchronizacją danych wprowadzonych do rozmaitych programów oraz elementów skopiowanych do schowka.

Nowe rozwiązanie opracowane przez Microsoft przypomina funkcje, które znamy z systemów iOS oraz macOS. Mowa tutaj o uniwersalnym schowku, Continuity oraz Handoff. W przeciwieństwie do oprogramowania Apple, Windows 10 nie ograniczy się tylko do własnego ekosystemu, ale też konkurencyjnych urządzeń mobilnych – z iOS-em oraz Androidem. Takie jest przynajmniej założenie.

Synchronizacja między Windowsem 10 a iPhonem będzie możliwa w przypadku aplikacji Microsoftu, ale też programów zewnętrznych deweloperów, którzy pokuszą się o implementację funkcji pozwalających na wymianę danych. Wśród nich warto już teraz wymienić twórców klawiatury SwiftKey (przejętej przez Microsoft), dzięki której użytkownicy będą mogli skorzystać z uniwersalnego schowka przy kopiowaniu tekstu.

W tym miejscu dobre informacje się kończą. Funkcje synchronizacji bazują na wykorzystaniu możliwości asystentki głosowej Cortana. Z tego też względu nie będą one dostępne w Polsce, a jedynie w USA, Australii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Japonii, Meksyku, Hiszpanii oraz we Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródła: The Verge, Spider's Web