Po prezentacji systemu Windows 10 S przeznaczonego na rynek edukacyjny, wielu potencjalnych konsumentów narzekało na ograniczenie użytkowników wyłącznie do niewielkiej liczby aplikacji dostępnych w sklepie Windows Store. Sytuacja ulega jednak powoli zmianie.

Podczas dzisiejszej konferencji Build 2017 Microsoft zaprezentował wiele zmian związanych z przyszłością systemu Windows 10. Firma z Redmond zapowiedziała również premierę wielu istotnych dla użytkowników aplikacji, które pojawią się w sklepie Windows Store.

Niestety wśród programów, które znajdą się na platformie sprzedażowej Microsoftu, nadal będzie brakować tak popularnych rozwiązań, jak Google Chrome czy też pakiet Adobe. Osoby korzystające z Windowsa 10 doczekają się jednak w tym roku premiery iTunes.

Powyższa wiadomość ma szczególne znaczenie przede wszystkim dla użytkowników Windowsa 10 S, którzy są ograniczeni do aplikacji ze sklepu Microsoftu. Program iTunes można wszak od wielu lat pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Apple. Wraz z produktem Apple na platformie zadebiutują między innymi dystrybucje Linuxa: Ubuntu, Fedora oraz Suse.