W ostatnich dniach pojawiły się informacje o nowym urządzeniu Apple, specjalnym smart głośniku z Siri, który jakoby firma miała pokazać już podczas keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC.

Spekulacje na temat tego urządzenia pojawiły się po tym, kiedy Phill Schiller w wywiadzie udzielonym serwisowi Gadgets 360 przyznał, ze Apple głęboko wierzy w przyszłość asystentów głosowych przyznając jednoczesnie, że samodzielne urządzenia tego typu, jak Google Home czy Amazon Echo powinny być wyposażone w ekran.

Zdaniem Bloomberga urządzenie to ma być od kilku miesięcy testowane przez pracowników Apple w ich domach. Jeśli informacje te są prawdziwe, może to oznaczać, że urządzenie jest właściwie niemal gotowe.

Ming Chi-Kuo uważa, że smart głośnik będzie faktycznie wyposażony w ekran i zbudowany będzie na bazie iPhone'a 6s, ze specjalną wersją iOS, Siri i wsparciem AirPlay. Ma on też zapewniać bardzo dobrą jakość dźwięku, dzięki wbudowanemu subwooferowi i siedmiu głośnikom wysokotonowym.

Zaprezentowane na WWDC, urządzenie miałoby wejść do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku.

Moim skromnym zdaniem, jeśli Apple faktycznie wypuści tego typu urządzenie na rynek, będzie ono podobne bardziej do iPada i Amazon Echo Show. Może być nawet wyposażone w taki sam ekran dotykowy jak iPad właśnie. Głośnik z subwooferem znajdzie się w dolnej części, zapewniając swoją masą stabilność całej konstrukcji. Poniższy obrazek przedstawia moją wizję tego urządzenia (proszę wybaczyć niedoskonałości, ale nie jestem grafikiem).

Źródło: Bloomberg