AnTuTu – firma odpowiedzialna za stworzenie popularnej aplikacji do mierzenie wydajności urządzeń mobilnych – opublikowało najnowszy ranking smartfonów. Na jego pierwszym miejscu niezmiennie od pół roku znajduje się iPhone 7 Plus i po premierze Samsungów Galaxy S8 i S8+ nic się w tym temacie nie zmieniło.

Na pierwszym miejscu zestawienia AnTuTu znajduje się iPhone 7 Plus z wynikiem wynoszącym 177220 punktów. Premiera nowych smartfonów Samsunga sprawiła jednak, że mniejszy wariant tego smartfona spadł na czwartą pozycję rankingu.

Samsung Galaxy S8 oraz S8+ uzyskały odpowiednio 172636 i 172640 punktów – różnica między ich wydajnością w zasadzie więc nie istnieje. Należy jednak pamiętać, że na rynek trafiły dwa warianty tych smartfonów. Jeden z nich został wyposażony w Exynosa 8895 (Europa), a drugi w Snapdragona 835 (USA) i jeżeli wierzyć testom, różnica wydajności przemawia na korzyść tego pierwszego.

Jak już pisałem wyżej, na czwartym miejscu zastawienia AnTuTu znalazł się iPhone 7 (170936 punktów), a za nim – z relatywnie dużą różnicą w punktacji – OnePlus 3T, LeEco Le Pro3, OnePlus 3, LeEco Le Max2, ZTE Axon 7 oraz Asus ZenFone 3.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: AnTuTu