Zdaniem analityków IHS Markit, najwięksi producenci smartfonów rozpoczną wdrażanie standardu eSIM do swoich produktów dopiero w 2019 roku. Dotyczy to nie tylko Apple, ale też Samsunga oraz firmy Huawei.

Standard eSIM (embedded SIM) pozwoli na eliminację fizycznych kart SIM, które do tej pory użytkownicy umieszczali w smartfonach. Nowa technologia odsłoni również dodatkowe możliwości przed producentami urządzeń z segmentu Internet of Things oraz niewielkich produktów, takich jak opaski fitnessowe.

Należy zaznaczyć, że na rynku znajdują się już urządzenia wykorzystujące standard eSIM. Warto wymienić w tym miejscu zegarki Samsunga – Gear S2 oraz Gear S3 – a także mniejszy wariant iPada Pro i tablety Apple w wariancie Wi-Fi + Cellular. W przypadku firmy z Cupertino wykorzystywana technologia nosi jednak nazwę Apple SIM, choć działa na tych samych zasadach co wspomniany wyżej standard.

Zdaniem Deutsche Telekom, plastikowe karty SIM znikną z rynku w ciągu najbliższych ośmiu lat. Warto dodać, że Apple i Samsung już teraz pracują nad dostosowaniem swoich smartfonów do standardu eSIM. Owoce ich starań zobaczymy prawdopodobnie za dwa lata.

Źródło: Android Headlines