Niespełna tydzień temu Apple ogłosiło wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny bieżącego roku. Firma z Cupertino poinformowała inwestorów, że zgromadziła 256,8 miliardów dolarów w gotówce i papierach wartościowych.

Olbrzymia suma aktywów, jakimi dysponuje Apple, rodzi pytania dotyczące tego, na co zostaną przeznaczone te środki. Warto jednak zaznaczyć, że aż 93% z nich znajduje się poza granicami Stanów Zjednoczonych. Odpowiedzi w tym temacie próbowali udzielić ostatnio analitycy Citibanku.

Zdaniem ekspertów amerykańskiego banku, Apple może być zainteresowane przejęciem Netflixa. Taki ruch z całą pewnością wzbogaciłby ofertę firmy z Cupertino o serwis do streamingu filmów wideo, którego obecnie nie ma.

Na liście spółek, które Apple miałoby ewentualnie kupić, znajduje się również Hulu, Tesla, a także kilku wydawców gier wideo – Activision Blizzard, Electronic Arts oraz Take-Two Interactive. Trzeba jednak przyznać, że wydaje się mało prawdopodobne, aby firma z Cupertino zainteresowała się tym rynkiem.

O ostatnich wynikach finansowych Apple, zgromadzonej gotówce i papierach wartościowych, a także przewidywaniach analityków Citybanku rozmawiam dzisiaj w nowym odcinku podcastu MyApple Daily z Michałem Masłowskim.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: IndiaTimes