Popularna usługa strumieniowania i udostępniania muzyki na żądanie - Spotify - wprowadziła funkcję, która pozwolić ma użytkownikom na łatwiejsze dzielenie się muzyką, którą lubią.

Specjalne kody stylizowane na graficzny zapis fali dźwiękowej działają jak kod kreskowy lub kod QR. Wystarczy skorzystać z wbudowanego w program skanera kodów, by szybko przenieść się do wybranego albumu, playlisty czy piosenki. Mam wrażenie, że nowa funkcja w Spotify zainspirowana jest trochę Snapchatem, który w podobny sposób pozwala na dzielenie się wirtualnymi wizytówkami z innymi użytkownikami tego serwisu.

Spotify

Generowanie obrazka z kodem w Spotify jest proste. Należy wejść w menu kontekstowe dla danego albumu, listy lub utworu, a obrazek z kodem będzie od razu widoczny. Wystarczy stuknąć w niego, by powiększyć go na cały ekran. Pozostaje tylko zapisać go w pamięci, a następnie podzielić się nim ze znajomymi czy to przez serwisy społecznościowe, maila czy nawet poprzez iMessage lub MMS.

Spotify

Oto kilka moich propozycji na niedzielę.

Spotify

Aplikacja Spotify dla iOS w App Store.

Miesięczna opłata za Spotify Premium wynosi 19,99 zł. Aktualnie Spotify oferuje zniżkę dla studentów - za miesięczny abonament zapłacą oni 9,99 zł.