Dokładnie 19 lat temu, 6 maja 1998 roku Steve Jobs podczas specjalnej konferencji prasowej odbywającej się w siedzibie firmy w Cupertino zaprezentował pierwszego iMaca - komputer, który przyczynił się znacznie do poprawy sytuacji finansowej Apple i do zmiany postrzegania komputerów osobistych.

Zaprezentowany 19 lat temu iMac posiadał procesor PowerPC G3 233 MHz, kartę graficzną ATI Rage IIc, dysk twardy o pojemności 4 GB, 15-calowy ekran CRT, napęd CD-ROM oraz modem telefoniczny przesyłający dane z prędkością 33,6 kbps (zamieniony później na szybszy, 56kbps), komputer był stworzony z myślą o użytkownikach sieci. W wywiadzie dla CNN Steve Jobs wspomniał, że „i”w jego nazwie oznaczała m.in. internet. Przyznał też, że był to pierwszy dobry produkt Apple od wielu lat. iMac G3, a więc pierwszy model tego komputera, produkowany był w latach 1998 - 2003.

Nie jest to co prawda okrągła rocznica, zawsze jednak przy takich okazjach zdaję sobie sprawę z tego, jak szybko płynie czas. Przy tej okazji polecam Wam wpis, w którym zajdziecie wszystkie reklamy telewizyjne tego komputera.

Polecam też stronę CNN z informacją prasową o zaprezentowanym właśnie iMacu. Ci, którzy nie pamiętają, mogą zobaczyć jak w 1998 roku wyglądały strony web.