Jak donosi Bloomberg, niemiecka firma Bosch będzie w przyszłości zaopatrywać Apple w czujniki ruchu dla nowych iPhone'ów, tym samym przejmie część zamówień od InvenSense, obecnie głównego dostawcy tego typu podzespołów.

Bosch, który dostarcza już barometry montowane w iPhone'ach, teraz ma przejąć część - maksymalnie połowę - zamówienia na czujniki ruchu. Chodzi zarówno o żyroskopy, jak i akcelerometry, które montowane są w iPhone'ach, a które w iPhone'ach 6s i 7 pochodziły tylko od InvenSense. Częściowa zmiana dostawcy to poważny problem dla tej firmy, której aż 60 procent wpływów generowanych jest przez zamówienia Apple. Dywersyfikacja dostaw nie powinna dziwić. Zabezpiecza ona Apple przed ewentualnymi problemami jednego z dostawców.

Serwis Patently Apple zwraca z kolei uwagę, że powodem przejęcia części zamówienia przez Boscha może być także to, że produkowane przez tę firmę żyroskopy mogą być wykorzystywane w urządzeniach rzeczywistości rozszerzonej, smart okularach, a także w nawigacji wewnątrz budynków i do rozpoznawania gestów. Apple ustami Tima Cooka potwierdziło, że interesuje się rzeczywistością rozszerzoną. Możliwe więc, że wybór Boscha podyktowany był także tym.

Źródła: Bloomberg, Patently Apple