Lars Urlich, perkusista i jeden z założycieli zespołu Metallica, poprowadzi w nadającej w ramach Apple Music internetowej stacji Beats1 swój własny program o nazwie „It's Electric!”.

Program ma być nadawany w każdą niedzielę o godzinie 15:00 czasu pacyficznego (północ w Polsce). Urlich ma zapraszać do niego zarówno tych znanych, jak i debiutujących dopiero artystów i zespoły. Jak zapowiada perkusista Metailliki w promocyjnym wideo, będą to zespoły z całego świata, tak jak sam program ma być kierowany do słuchaczy z różnych stron globu. Pierwszym gościem w „It's Electric!’ będzie Iggy Pop. Urlich zaprosił go do programu po jego występie z Metallicą w Mexico City.

Muszę przyznać, że jestem podekscytowany. Nie jestem może obecnie jakimś wielkim fanem Metalliki, ale - jak pewnie wielu fanów metalu - wychowałem się na tym zespole pod koniec lat 80 i na początku lat 90 ubiegłego wieku. Późna pora nadawania programu w Polsce przypomina mi z kolei kultowy w owym czasie dla wielu metali program HeadbangersBall, nadawany co tydzień o 23:00 na MTV.