11Bit Studios to dobrze znani twórcy gier nie tylko dla iOS. Wspomnieć wypada serię Anomaly czy This War of Mine. Najnowsza gra, która wyszła z tego studia ma na celu finansowe wsparcie cierpiących na raka podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia.

W dostępnej za darmo, grze War on Cancer wcielamy się w postać wojowniczki, która walczy we wnętrzu organizmu z rakami symbolizującymi właśnie nowotwory, na które cierpi - jak można przeczytać w opisie gry - pół miliona osób w naszym kraju.

Sama gra jest prostą strzelanką. Zadaniem gracza jest po prostu sterowanie samą bohaterką (lewy wirtualny pad) oraz strzelanie i kierowanie ogniem (pad prawy). Jedynym urozmaiceniem jest uzupełnianie amunicji z paczek zrzucanych na spadochronach. Nie zamierzam jednak narzekać, że gra jest prosta i może szybko się znudzić. Nie o to przecież tutaj chodzi. Sama gra, to dodatek, atrakcyjne opakowanie ważnej akcji. Ma zachęcić do wsparcia podopiecznych wspomnianej fundacji. Można to zrobić dokupując dodatkową amunicję (od 1,09 do 21,99 €) lub kontynuację gry (1,09 €) lub oglądając reklamę.

War on Cancer dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo (freemium).