Istny festiwal spekulacji trwa w najlepsze. Wczoraj wieczorem w sieci pojawił się kolejny rysunek przyszłego iPhone'a, na którym widać m.in. ułożenie panelu ładowania indukcyjnego.

Nie wiadomo, czy przedstawia faktyczne urządzenie, nad którym pracuje Apple i czy nie powstał na bazie wcześniejszych doniesień. W poprzednich latach zwykle tego typu zdjęcia i rysunki okazywały się w dużym stopniu dokładne. Na poniższym widać zarys urządzenia, rozplanowanie laserowych nacięć po wewnętrznej stronie obudowy wraz z punktami mocowania różnych elementów, rozplanowanie kamer i czujników (zarówno tych z przodu, jak i z tyłu urządzenia) i wreszcie prawdopodobne ułożenie panelu ładowania indukcyjnego. Na rysunku nie zaznaczono wycięcia na skaner linii papilarnych na tylnej ścianie obudowy. Widać za to punkty mocowania dokładnie w miejscu, gdzie w obecnych i starszych modelach iPhone'ów znajduje się przycisk Home. Możliwe więc - zakładając, że rysunek faktycznie przedstawia nowy model iPhone'a - że znajdzie się on wraz z Touch ID pod ekranem.

Wspomnieć wypada, że Apple podobno testuje dwie konstrukcje iPhone'a: jedną, zgodną z niniejszym rysunkiem i drugą, właśnie z czytnikiem linii papilarnych z tyłu urządzenia. Wszystko to, to cały czas jednak tylko spekulacje i domysły.

Rysunek udostępniony na Twitterze przez Benjamina Geskina pokrywa się z grafikami przedstawiającymi nowego iPhone'a. Pamiętać jednak trzeba, że te ostatnie same powstały na bazie wcześniejszych doniesień.

Wartymi omówienia są także spekulacje dotyczące tego, ile faktycznie iPhone'ów Apple pokaże we wrześniu. Wczoraj pojawiły się informacje o tym, że będą to tak naprawdę tylko dwa iPhone'y: 8 i 8 Plus. To oznaczałoby, że nie będzie żadnego modelu rocznicowego. To bardzo ciekawa teoria, do której osobiście bym się skłaniał. Poza specjalnym modelem Macintosha stworzonym na 20-lecie firmy, Apple nigdy nie przygotowało żadnego modelu rocznicowego. Za teorią tą przemawia też fakt, że jak dotąd w sieci nie pojawiły się żadne zdjęcia czy rysunki iPhone'ów 7s. Z kolei tej ciekawej hipotezie przeczą doniesienia o opóźnieniach w produkcji poszczególnych elementów. Nie mówi się jednak o przesunięciu konferencji produktowej. Możliwe zatem, że wrześniowa premiera ograniczy się np. tylko do USA.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.