Instagram pochwalił się, że w serwisie zarejestrowanych jest już 700 milionów użytkowników. Ich liczba wzrosła od grudnia minionego roku o 100 milionów.

Instagram to serwis, który rozpoczął swoją działalność w październiku 2010 roku. Początkowo mogli z niego korzystać wyłącznie użytkownicy iPhone'ów. W kwietniu 2012 roku założoną przez Kevina Systroma oraz Mike'a Kriegera firmę przejął Facebook.

Liczba 700 milionów zarejestrowanych użytkowników nie jest jedyną, jaką może pochwalić się Instagram. Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy, że z zaimplementowanej do mobilnej wersji tego serwisu funkcji Stories korzysta codziennie 200 milionów osób. W ostatnim kwartale minionego roku Snapchat informował zaś, że jego aplikację wykorzystuje 158 milionów użytkowników.

Pobierz aplikację Instagram z App Store.

Liczba użytkowników Instagrama podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Co więcej, serwis ze swoją funkcją Stories jest jedyną kopią wspomnianego wyżej Snapchata, która osiągnęła wymierny sukces. Implementacja podobnych narzędzi do aplikacji Facebooka, Messengera czy WhatsAppa nie przyniosła tak pozytywnego rezultatu.

Przeczytaj nasz poradnik korzystania z Instagram Stories

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Business Insider