Opisywana przeze mnie jakiś czas temu usługa Setapp, oferująca za stałą miesięczną opłatę dostęp do kilkudziesięciu różnych programów, nazywana czasem „Netfliksem dla aplikacji”, doczekała się kilku usprawnień, o które prosili użytkownicy.

Setapp zyskał wygodną przeglądarkę wszystkich oferowanych w ramach abonamentu aplikacji. Zamiast klikać na każdą aplikację z osobna w folderze Setapp w katalogu Programy lub w LaunchPadzie, można teraz odpalić aplikację Setapp i przeglądać je wszystkie w jednym oknie.

Setapp

Programy zostały dodatkowo przyporządkowane do dziesięciu różnych kategorii: kreatywność, narzędzia deweloperskie, edukacja i praca naukowa, styl życia, haki dla Maca, konserwacja, finanse osobiste, produktywność, zarządzenie zadaniami oraz pisanie i blogowanie.

Program pozwala nie tylko na przeglądanie aplikacji po kategoriach, można przeglądać je wszystkie na raz, na jednej liście oraz te, zainstalowane już na komputerze. Przeszukiwanie ułatwia wygodna przeglądarka.

Korzystam z Setapp od listopada ubiegłego roku i bardzo sobie chwalę. Obecnie sam wykorzystuję kilkadziesiąt programów z 73 dostępnych w tej usłudze.

Miesięczny abonament w Setapp kosztuje 9,99 dolara (pierwszy miesiąc jest darmowy.

Więcej o Setapp przeczytacie w moim tekście sprzed kilku miesięcy.