Jeżeli korzystacie od dłuższego czasu z systemu macOS, to z pewnością nie raz zauważyliście, że umieszczone w Docku ikony czasami podskakują, starając się tym samym przykuć naszą uwagę. Na szczęście można to zablokować – z pomocą po raz kolejny przyjdzie Terminal.

Ikony w Docku podskakują, gdy chcą przykuć naszą uwagę. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, gdy program Mail nie może wysłać wiadomości do nadawcy lub gdy Kalendarz otrzyma zaproszenie na wydarzenie. Opcję tę możemy jednak zablokować.

Po otwarciu Terminala wpiszmy komendę defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool TRUE i zatwierdźmy ją klawiszem Return/Enter. W następnym kroku podobnie musimy postąpić z poleceniem killall Dock.

Aplikacja nadal będzie działać prawidłowo, a otrzymywane powiadomienia oraz komunikaty nie zostaną zablokowane. Po wpisaniu i zatwierdzeniu komendy jedyna zmiana będzie dotyczyć podskakiwania ikon. Od teraz będą one „grzecznie siedzieć” w Docku.

Warto na koniec dodać, że pierwotne ustawienia przywrócimy wpisując w Terminalu defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool FALSE i killall Dock oraz zatwierdzając te polecenia.

Źródło: MacWorld