StarCraft – kultowa strategia czasu rzeczywistego – otrzymał dziś aktualizację do wersji 1.18. Użytkownicy komputerów z Windowsem oraz macOS mogą pobrać tę grę za darmo, co jest niemałą niespodzianką. Wcześniejsze zapowiedzi informowały bowiem wyłącznie o kompatybilności z oprogramowaniem Microsoftu.

StarCrafta wraz z dodatkiem Brood War można pobrać za darmo ze strony internetowej studia Blizzard. Aktualizacja gry do wersji 1.18 przynosiła nie tylko obniżenie ceny, ale też liczne usprawnienia związane z wyświetlaniem obrazu oraz wyszukiwaniem rozgrywek sieciowych.

StarCraft trafił na Maca w 1999 roku. Kilka miesięcy wcześniej zadebiutował w wersji dla PC z Windowsem. Nie sposób więc nie docenić faktu, że gra jest wspierana przez studio Blizzard od blisko dwudziestu lat.

StarCraft: Remastered

Jeszcze w tym roku premierę będzie miała gra StarCraft: Remastered, która trafi na systemy macOS oraz Windows. W skład odświeżonej produkcji wejdzie gra StarCraft z 1998 roku, a także dodatek Brood War. Warto jednak zaznaczyć, że mimo licznych zmian, mechanika rozgrywki nie ulegnie zmianie.

Blizzard podkreśla, że StarCraft: Remastered będzie charakteryzować się poprawioną oprawą graficzną i możliwością grania w rozdzielczości 4K. Co więcej, twórcy ponownie nagrali dialogi oraz całą warstwę dźwiękową, a także przygotowali komiksowe przerywniki, które powinny ubarwić rozgrywkę.

StarCraft: Remastered zyska nowe funkcje sieciowe, z których korzystać mogą obecnie chociażby gracze StarCrafta II. Mowa tutaj o zaawansowanym matchmakingu, możliwości zapisywania danych w chmurze oraz opcji pobierania map przygotowanych przez fanów.

Pobieranie

StarCrafta można pobrać za darmo ze strony internetowej Blizzarda. Po godzinie rozgrywki muszę przyznać, że gra działa świetnie i nadal daje mnóstwo dobrej zabawy.