Wczoraj wieczorem aplikacja dla iOS z mapami Google doczekała się aktualizacji, która przyniosła dwie przydatne nowe funkcje.

Mapy Google zyskały aplikację dla iMessage pozwalającą teraz na szybkie i łatwe przesyłanie przez użytkownika swojego położenia. Wystarczy wybrać odpowiednią aplikację, a ekranowa klawiatura zostanie zastąpiona mapą. Pozostaje już tylko stuknąć w położoną w prawym dolnym rogu niebieską ikonę „Wyślij”.

Mapy Google

Warto wspomnieć, że już jakiś czas temu aplikacja z mapami Google zyskała funkcję znaną z aplikacji „Moi znajomi”, pozwalającą na udostępnianie swojego położenia wybranym osobom z listy kontaktów przez określony czas. Teraz dodatkowo można wysłać swoje bieżące położenie za pośrednictwem iMessage. Przesłane w ten sposób położenie nie będzie aktualizowane (w tym celu należy użyć funkcji udostępniania położenia we właściwiej aplikacji Mapy). Wcześniej w iOS można było to zrobić tylko korzystając z systemowych map dostarczanych przez Apple.

Mapy Google

Aktualizacja przyniosła także nowy widget nawigacyjny dla widoku „Dzisiaj”, wyświetlający informacje o kolejnych krokach na trasie do wyznaczonego miejsca. Dzięki niemu nie trzeba odblokowywać telefonu, nie są też już potrzebne powiadomienia push, które wcześniej wyświetlały te informacje na ekranie zablokowanego iPhone'a.

Mapy Google

Aplikacja Mapy Google dla iOS dostępna jest w App Store za darmo.