Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Apple przejęło studio programistyczne odpowiedzialne za stworzenie aplikacji Workflow. Według najnowszych informacji przekazanych przez dział wsparcia amerykańskiego dewelopera, program nie będzie już rozwijany.

Twórcy Workflow poinformowali, że nie mają w planach implementacji nowych funkcji do aplikacji Workflow. Co więcej, nie będą już rozwijać wirtualnej galerii, w której pojawiały się najciekawsze rozwiązania przygotowane przez użytkowników, jak i samych deweloperów.

Czy w App Store nie pojawi się już nigdy aktualizacja programu? Nie można tego wykluczyć, ale twórcy zapewniają, że wsparcie Workflow nie zostanie zakończone. Użytkownicy mogą więc oczekiwać niewielkich uaktualnień, które wyeliminują obecne w aplikacji błędy.

Warto zaznaczyć, że zakończenie rozwoju aplikacji Workflow nie musi oznaczać niczego złego dla użytkowników systemu iOS. Apple dokonało przejęcia wspomnianego wyżej studia deweloperskiego nie bez powodu. Być może przygotowane przezeń rozwiązania zostaną zaimplementowane bezpośrednio do oprogramowania iPhone'ów oraz iPadów.

Aplikacja Workflow jest obecnie dostępna w App Store za darmo. Zachęcamy do przeczytania naszej instrukcji obsługi programu, w której znajdziecie również kilka przykładów jego użycia.

Źródło: 9TO5MAC