W sieci pojawił się dzisiaj po raz pierwszy rysunek techniczny przedstawiający rzekomego iPhone'a 8.

Nie ma oczywiście żadnej pewności, że rysunek ten jest autentyczny, całkiem możliwe, że to zwykła fałszywka. To jednak w tym okresie roku w latach poprzednich do sieci trafiały tego typu materiały. Tak było w przypadku iPhone'a 7 i 7 Plus, jak i wcześniejszych modeli.

Niezależnie od tego, czy powyższy rysunek jest prawdziwy, czy też nie, warto przyjrzeć mu się bliżej, gdyż dobrze ilustruje on wszelkiej maści spekulacje, jakie pojawiają się w sieci na temat iPhone'a 8.

Urządzenie na rysunku pozbawione jest fizycznego przycisku Home na przednim panelu. Nie zaznaczono na nim samego wyświetlacza, który z pewnością nie będzie wypełniał całej powierzchni. Blisko górnej krawędzi umieszczono bowiem głośniki, czujnik zbliżeniowy i kamerę, a sądząc po rysunku, może także skaner tęczówki i twarzy lub kamerę 3D. Z pewnością jednak ekran w takim urządzeniu będzie większy. Możliwe też, że uzyskaną w ten sposób przestrzeń wypełni panel Touch Bar, podobny do tego, jaki znalazł się w najnowszych MacBookach Pro.

Brak fizycznego przycisku Home, takiego, jaki znalazł się w iPhone'ach 7 i 7 Plus, może wskazywać, że zostanie on zintegrowany z ekranem lub umieszczony bezpośrednio pod nim, tak jak to ma miejsce w najnowszym smartfonie Samsunga, Galaxy S8. Interesujące jest to, gdzie Apple umieści czytnik linii papilarnych.

Równie ciekawie wygląda tył urządzenia. Obiektywy aparatów zostały umieszczone jeden nad drugim, tak jak w jednej z wizji tego urządzenia prezentowanych na MyApple.

Mniej więcej w tym samym czasie na Twitterze pojawiły się szkice zrobione przez robotnika, który składa prototypy iPhone'a 8. W ich przypadku także nie ma pewności co do ich autentyczności.

Źródło: Cult of Mac

Grafika: Imran Taylor


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.