Choć jak informowaliśmy wczoraj, firma Apple pracuje nad odświeżeniem oferty komputerów stacjonarnych, to nie ma pewności, kiedy dokładnie zostaną one zaprezentowane. Może warto się zatem zastanowić, czy w oczekiwaniu na nowego iMaca oraz Maca Pro, nie zbudować własnej wersji komputera Apple. Chociażby takiej z klocków Lego.

Instrukcję budowy takiego komputera zamieścił na swojej stronie programista Jannis Germanns. Jako że każdy Mac, nawet ten wykonany z klocków Lego, to nie tylko jego dopracowana w szczegółach obudowa, jego projekt wykorzystuje również dodatkowe elementy w postaci 2,7-calowego ekranu E-ink i mikrokomputera Raspberry Pi.

Jak pisze sam programista, według założeń stworzone przez niego urządzenie miało być kopią jednego z pierwszych komputerów, jakich używał, czyli modelu Macintosha Classic z 1990 roku. Komputer wykonany z Lego nie jest dokładnym odwzorowaniem modelu firmy Apple, gdyż jak podkreśla jego twórca, nie udało mu się zdobyć wszystkich elementów w szarym kolorze. Miał to być prezent dla przyjaciela, dlatego aby zdążyć na czas, do budowy komputera musiał wykorzystać białe klocki. Były one prócz samego wyświetlacza jego najdroższym elementem, przy tym warto zaznaczyć, że całkowity koszt budowy tego modelu wyniósł ok. 100 dolarów.

Obszerna galeria zdjęć Macintosha Classic wykonanego z klocków Lego została udostępniona przez autora w serwisie Flickr

Źródło: 9to5Mac