W wywiadzie udzielonym serwisowi BuzzFeed Phil Schiller poinformował, że Apple pracuje nad nowym modelem Maca Pro, który zostanie zaprezentowany nie wcześniej niż w przyszłym roku. Wiceprezes firmy z Cupertino ujawnił również pewne informacje na temat przyszłości iMaców.

Mamy duże plany związane z iMacami. W nowej konfiguracji będą one stworzone z myślą o użytkownikach pro. Wiemy, że dotykowy ekran nie znajduje się na liście życzeń tej grupy konsumentów. Są oni zainteresowanie przede wszystkim wydajnością, pamięcią oraz możliwością rozbudowy.

Apple odświeżyło linię iMaców w październiku 2015 roku. Najnowsze plotki sugerują, że jeszcze w tym roku urządzenia te otrzymają procesory Kaby Lake, nowe GPU od AMD z linii Polaris oraz porty USB-C. Jeżeli wierzyć w zapewnienia Schillera, topowe wersje tych komputerów będzie można z czasem rozbudować. Miejmy nadzieję, że wiceprezes Apple miał na myśli więcej komponentów niż tylko dysk.

Dokładna data premiery nowych komputerów Mac nie jest obecnie znana. Prawdopodobnie Apple zaprezentuje je najwcześniej w czerwcu – podczas konferencji WWDC. Zdecydowanie bardziej prawdopodobnym terminem jest jednak wrzesień albo czwarty kwartał tego roku.

Źródło: BuzzFeed