Na rynek wchodzi właśnie najnowszy topowy model smartfona południowokoreańskiego LG. Zaprezentowany na targach MWC smartfon G6 to kolejne urządzenie warte uwagi. Czy będzie konkurencją wobec zaprezentowanego kilka dni temu Galaxy S8, a także obecnych i nowych modeli iPhone'ów?

Postaram się odpowiedzieć na to pytanie już za kilka tygodni. Dzisiaj chciałbym się podzielić jedynie kilkoma wrażeniami z krótkiej zabawy tym urządzeniem. Przede wszystkim LG G6 to chyba pierwszy smartfon popularnej marki z podłużnym ekranem o proporcjach 2:1 (LG używa określenia 18:9, co ma chyba lepiej wyglądać w materiałach reklamowych) i zaokrąglonymi ramkami. Samsung Galaxy S8 zaprezentowany został kilka tygodni później i posiada ekran o proporcjach 18,5:9 i także zaokrąglone ramki. Wyświetlacz posiada rozdzielczość QHD+, czyli 2880 x 1440 pikseli. Jest wyższy i nieznacznie węższy od ekranu w iPhonie 7 Plus. Sam smartfon jest też nieznacznie od niego węższy i wyższy. Dzięki temu wygodnie leży w dłoni, choć oczywiście nie ma mowy, by obsługiwać go kciukiem. Ekran może być dzielony pomiędzy dwie aplikacje - to coś, co smartfony Samsunga mają od lat, a czego oczywiście nie ma żaden iPhone.

Sam telefon prezentuje się dobrze, głównie za sprawą wspomnianego już ekranu (5,7 cala) i braku przycisku Home. Rama telefonu wykonana jest z aluminium, tylna ściana to szkło (nie wspominając oczywiście o przednim panelu). LG G6 w porównaniu z iPhone'em 7, jak i Galaxy S8 jest gruby i dość kanciasty. Całość wygląda bardzo ładnie jak na topowy model z 2016 roku, a mamy już przecież rok 2017. To oczywiście moja subiektywna opinia, spotkałem się także z takimi, że jest zdecydowanie ładniejszy od wspomnianych konkurencyjnych urządzeń.

Mnie najbardziej ciekawi jak sprawować się będzie jego ekran IPS LCD z Dolby Vision i HDR10 oraz dwa tylne aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 megapikseli każdy. Jeden z aparatów robi zdjęcia o bardzo szerokim kącie, drugi ma węższe pole widzenia niż np. ten w iPhonie 7. Jest oczywiście optyczna stabilizacja obrazu i obiektyw o świetle f/1.8. Kilka zdjęć zrobionych na szybko po odebraniu testowego egzemplarza znajdziecie pod tekstem.

Wspomnę jeszcze na koniec, że LG G6 w wersji europejskiej posiada 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej Flash.

Recenzja LG G6 pojawi się za kilka tygodni. Podobnie jak w przypadku Galaxy S8 dajcie znać w komentarzach, na co szczególnie mam Waszym zdaniem zwrócić uwagę.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Zdjęcia zrobione LG G6 (kliknij by powiększyć):

LGG6

LGGR

LGGR

LGG6

LGG6

LGG6