Od kilku miesięcy mówi się o specjalnym modelu iPhone'a - iPhonie 8 lub iPhonie X - wprowadzonym na rynek specjalnie z okazji dziesiątej rocznicy premiery pierwszego iPhone'a. Urządzenie to ma różnić się znacznie od pozostałych dwóch modeli - 7s i 7s Plus. Z informacji uzyskanych ze źródeł bezpośrednio z sieci dostawców Apple wynika, że różnice te będą znaczne.

Z okazji 10 lat obecności iPhone'a na rynku Apple zdecydowało się wyprodukować limitowaną serię pierwszych iPhone'ów. Urządzenie nie będzie jedynie inspirowane tamtą konstrukcją. Będzie to dokładnie ten sam model, który trafił do sprzedaży w USA w czerwcu 2007 roku. O tym, że jest to rocznicowa edycja na dziesięciolecie, świadczyć będzie okolicznościowy napis wygrawerowany na aluminiowej obudowie.

Warto więc przypomnieć, że na jego pokładzie znajdzie się procesor Samsung ARM 11, 128 MB pamięci RAM, 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 pikseli (163 ppi) i aparat o rozdzielczości 2 megapikseli. Rocznicowy iPhone łączyć się będzie z siecią za pośrednictwem WiFi lub sieci GSM 2G (Edge). Specjalna rocznicowa edycja pierwszego iPhone'a dostępna będzie tylko w 16-gigabajtowym wariancie pojemnościowym, z przeznaczeniem głównie na muzykę i filmy.

Co ciekawe urządzenie pojawi się na rynku wcześniej niż modele 7s i 7s Plus, bo 29 czerwca, a więc równo 10 lat po swojej premierze. Będzie można je kupić tylko w salonach firmowych Apple w cenie 599 dolarów wraz z oryginalnym wyposażeniem (słuchawkami i stacją dokującą). Dodatkowo kupujący otrzyma specjalny album prezentujący kulisy powstania tego urządzenia.

Powyższy tekst to oczywiście nasz primaaprilisowy żart.