Aktualizacja systemu iOS do wersji 10.3 wprowadziła kilka istotnych nowości. Jedną z nich jest funkcja pozwalająca na zlokalizowanie słuchawek AirPods.

Rozmiar i niezwykła lekkość nowych bezprzewodowych słuchawek Apple oraz fakt, iż nie są one ze sobą połączone żadnym przewodem sprawiają, że można je dość łatwo zawieruszyć. W pewnym stopniu rozwiązaniem tego problemu jest każdorazowe odkładanie AirPodsów do pudełka lub kupno specjalnej opaski zabezpieczającej je przed zgubieniem. Co jednak zrobić, gdy mimo wszystko nie wiemy, gdzie odłożyliśmy nasze słuchawki? Pomoże nam w tym iOS 10.3, a dokładnie mówiąc wspomniana nowa funkcja pozwalająca na ich zlokalizowanie - „Find My AirPods”.

Zgodnie z informacjami producenta, aby ustalić przybliżoną lokalizację słuchawek, muszą one znajdować się poza etui oraz w pobliżu jednego z używanych urządzeń z systemem iOS. Funkcja zadziała także wtedy, gdy urządzenie to nie było wcześniej połączone w parę z AirPodsami.

• Zaloguj się w aplikacji „Znajdź mój iPhone” przy użyciu swojego Apple ID,

• Z listy urządzeń przypisanych do Twojego konta wybierz słuchawki AirPods,

• Jeżeli są one aktywne i można je zlokalizować, to ich przybliżone położenie zostanie pokazane na mapie za pomocą zielonego punktu. Cień wokół niego informuje o dokładności lokalizacji. Im cień ten jest mniejszy, tym jest ona większa,

• Jeżeli AirPodsy są rozdzielone, na mapie widoczne jest położenie tylko jednej z nich. Odszukaj słuchawkę wyświetlaną na mapie i włóż ją do etui, a następnie odśwież mapę i znajdź drugą.


Kiedy słuchawki zostaną już zlokalizowane lub gdy wiemy, że znajdują się one w naszym otoczeniu, za pomocą aplikacji „Znajdź mój iPhone” możemy odtworzyć na nich dźwięk ułatwiający ich odnalezienie.

• Otwórz aplikację „Znajdź mój iPhone”,

• Na liście urządzeń stuknij w słuchawki AirPods,

• Stuknij w opcję „Czynności”, a następnie przycisk „Odtwórz dźwięk”*,

• Jeżeli słuchawki są rozdzielone, stuknij w opcję „Wycisz lewą” lub „Wycisz prawą”, aby odnaleźć je pojedynczo,

• Po odnalezieniu słuchawek stuknij w opcję „Zatrzymaj dźwięk”.

Jeżeli słuchawki znajdują się w sieci zaczną odtwarzać dźwięk przez dwie minuty, natomiast jeżeli znajdują się poza siecią otrzymasz powiadomienie, gdy ponownie się z nią połączą.

Odtwarzanie dźwięku na słuchawkach można zainicjować również na stronie iCloud.com. Uwaga: Przed skorzystaniem z opcji odtworzenia dźwięku należy wyjąć słuchawki z uszu. Dźwięk jest na początku odtwarzany cicho, ale jego natężenie stopniowo wzrasta.

*Korzystając z aplikacji „Znajdź mój iPhone” na smartfonach wyposażonych w funkcje 3D Touch, po naciśnięciu słuchawek AirPods na mapie wyświetli się podgląd ich lokalizacji. Po przesunięciu palcem w górę i stuknięciu w opcję „Odtwórz dźwięk” słuchawki wyemitują dwuminutowy sygnał dźwiękowy. Mocniejsze naciśnięcie na ekranie powoduje wyświetlenie dodatkowych opcji.

Źródło: iMore, Apple