Moja kolekcja prostych gier logicznych powiększyła się właśnie o kolejny tytuł. Tym razem jest to Blyss. Gra ta dostępna jest obecnie za darmo w ramach promocji App of the Week.

W Blyss zadaniem gracza jest wyczyszczenie wszystkich pól oznaczonych kropkami w różnych kolorach poprzez przeciągnięcie po nich palcem. Każdy ruch musi obejmować od trzech do czterej pól z kropkami. Jeśli na planszy pozostaną dwa lub jedno pole z kropką, oddzielone od innych, wtedy rozgrywka się kończy. Pola - w zależności od poziomu - mają od jednej do czterech kropek. Oznaczają one ile razy należy przeciągnąć po nich palcem, by uległy one wyczyszczeniu. Często pola o różnej liczbie kropek są ze sobą przemieszane. Trzeba zatem dobrze pomyśleć zanim zacznie się kreślić linie na na planszy.

blyss

Każdy poprawnie wykonany ruch jest punktowany. Dodatkowo premiowane są serie (combo). Jeśli np. w trzech kolejnych ruchach gracz wyczyści po trzy lub cztery pola ułożone w linię lub identyczny kształt, zostanie odpowiednio nagrodzony. Za każdą ukończoną planszę otrzymuje on także specjalne monety, które może wydać na nowe tematy kolorystyczne czy dodatkową szansę ukończenia planszy, na której zakończył grę. Brak wspomnianych monet oznacza rozpoczęcie gry od początku. Monety nie są jednak częścią mechanizmu freemium, nie można ich dokupić. Gracz do dyspozycji ma trzy tryby rozgrywki w tym tryb wolny (od tego zaczyna) i grę na czas.

blyss

Blyss nie jest oczywiście grą wybitną, ale można za jej pomocą skutecznie zabić czas w pociągu, tramwaju, czy w kolejce (np. do lekarza).

Blyss dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo w ramach promocji App of the Week.