Plotki już od kilku miesięcy sugerują, że wraz ze smartfonem Galaxy S8 Samsung zaprezentuje nowego asystenta głosowego – Bixby. Informacje te zostały dziś potwierdzone przez Koreańczyków w komunikacie prasowym. Na oficjalną premierę będzie jednak trzeba poczekać do 29 marca.

Informacje przedstawione przez Samsunga są obecnie bardzo ogólnikowe i nie sposób wydobyć z nich dużej liczby konkretów dotyczących Bixby. InJong Rhee – wiceprezes koreańskiej firmy – podkreśla jednak, że nowy asystent będzie znacząco różnił się od Siri oraz Cortany i zostanie zintegrowany z aplikacjami.

Bixby ma pozwolić na pośrednią aktywację funkcji wielu programów, a także stanowić dodatkowe narzędzie pozwalające na interakcję z nimi. Użytkownicy będą mogli wykorzystać ekran dotykowy oraz komendy głosowe do zarządzania całym systemem, na który składać będzie się asystent, aplikacja i całe oprogramowanie Galaxy S8.

Nowy smartfon Koreańczyków otrzyma specjalny przycisk, który pozwoli użytkownikom na aktywację Bixby. Wszystko więc wskazuje na to, że jego rola w korzystaniu z urządzenia będzie kluczowa. Początkowo asystent ma współpracować z dziesięcioma aplikacjami, ale z czasem zostanie zaimplementowany do innych produktów Samsunga – w tym urządzeń z segmentu automatyki domowej czy nawet telewizorów. Czas pokaże, jak wiele stracą na tym użytkownicy posługujący się językiem, którego Bixby nie będzie znał.

Szczegóły dotyczące Samsunga Galaxy S8 i Bixby poznamy już 29 marca. Już teraz zapraszamy Was na naszą relację z londyńskiej premiery.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Samsung