Wyszukiwarka Spotlight w systemie macOS jest dla mnie jednym z narzędzi, które wykorzystuję najczęściej w czasie pracy z komputerem. Nie raz zdarza mi się jednak przemieścić jej okno, tak aby nie zasłaniało elementów widocznych na ekranie. Jak jednak przywrócić jego pierwotną pozycję?

Rozwiązanie opisanego wyżej problemu (choć dla wielu osób może być to zbyt mocne słowo) jest wyjątkowo proste... i wyjątkowo nieintuicyjne. Sprowadza się ono do dłuższego przytrzymania ikony Spotlight na górnym pasku menu.

Po około dwóch sekundach Spotlight powróci do domyślnej pozycji, którą możecie zobaczyć na powyższej grafice. Przyznam jednak szczerze, że nie jest ona moim zdaniem optymalna – wolałbym, aby okno znajdowało się idealnie na środku ekranu. Dlatego też przygotowałem wzór, który pozwala tego dokonać ręcznie.

Po zapisaniu grafiki na dysku naszego komputera należy ustawić ją jako tapetę Biurka wybierając opcję Na środku. Teraz ręczne wyśrodkowanie okna Spotlighta będzie już bardzo prostym zadaniem.