Oglądając kolejne odcinki serialu z czasem zaczynamy omijać intro, które zazwyczaj nie zmienia się przez kolejne sezony wybranej produkcji. Na przeciw oczekiwaniom użytkowników wyszedł w tym temacie Netflix, który zaimplementował do swojego serwisu bardzo przydatne narzędzie.

Nowa funkcja Netflixa tj. możliwość omijania intra, nadal znajduje się w fazie testów – zobaczyć mogą ją na razie tylko wybrani użytkownicy i to wyłącznie w przypadku ograniczonej liczby seriali. Niemniej jednak coraz więcej widzów uzyskało do niej dostęp, więc prawdopodobnie już wkrótce stanie się ona ogólnodostępna.

Warto przypomnieć, że w przypadku niektórych seriali Netflix automatycznie przeskakiwał intro, gdy użytkownik oglądał więcej niż jeden odcinek danej produkcji z rzędu. Przyznam jednak szczerze, że przynajmniej w moim przypadku działało to wyjątkowo rzadko.

Możliwość pomijania wprowadzenia nie trafi prawdopodobnie do wszystkich seriali, a jedynie tych, które mają zawsze to samo intro. Nową funkcję testowałem na razie z kilkoma odcinkami Daredavila i sprawdzała się bardzo dobrze. Niestety obecnie mam do niej dostęp tylko z poziomu przeglądarki – w przypadku aplikacji dla iOS przycisk pomijania nie jest widoczny.