Sieć restauracji McDonald's rozpoczęła testy nowej aplikacji, która pozwoli użytkownikom składać zamówienia za pośrednictwem iPhone'a. Przed światową premierą z usługi będą mogli skorzystać klienci osiemdziesięciu restauracji ze Stanów Zjednoczonych.

Do końca roku możliwość składania zamówień za pomocą iPhone'a zostanie udostępniona klientom ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji oraz Australii. Obecnie nie wiadomo, kiedy do grona tych państw dołączy Polska oraz inne europejskie kraje. Można jednak zakładać, że nastąpi to nie wcześniej niż w 2018 roku.

Nowy projekt sieci McDonald's nie jest bynajmniej pionierski. Na podobny krok zdecydował się kilka miesięcy temu Starbucks. Klienci kawiarni skarżyli się jednak na duże opóźnienia w realizacji zamówień, które wynikały z niedoskonałości usług informatycznych.

Jak przyznał wiceprezes McDonald's, premiera aplikacji nie wpłynie na szybkość realizacji zamówień ani na jakość jedzenia. Poprawi jednak ogólne odczucia związane z wybieraniem posiłku i płaceniem za nie. Skorzystanie z programu wyeliminuje również problemy wynikające z błędów, jakie może popełnić sprzedawca.

Źródło: Reuters