Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dziś informacje na temat nowego projektu Apple. Dotyczy on stworzonej z myślą o iPadach klawiatury, która byłaby swego rodzaju panelem dotykowym dostosowującym się do potrzeb użytkownika.

Jak można przeczytać w opisie projektu, klawiatura nie miałaby fizycznych klawiszy, a jedynie panel dotykowy. Użytkownik widziałby jednak litery w czasie pisania, a specjalny system Force Feedback wykorzystujący silniczek wibracyjny symulowałby wrażenie „stukania” po przyciskach.

Warto w tym momencie przypomnieć, że podobne rozwiązanie znalazło zastosowanie w przypadku iPhone'ów 7 i 7 Plus. Urządzenia te nie mają fizycznego przycisku Home, a jedynie nieruchomy panel dotykowy o tym samym kształcie. Mimo tego użytkownicy mają za sprawą silniczka wibracyjnego wrażenie korzystania z elementu, który można wcisnąć.

Wracając jednak do projektu nowej klawiatury dla iPada – dzięki gestom, użytkownik mógłby wydzielić specjalny obszar, który pełniłby rolę gładzika. Do czego mogłoby to zostać wykorzystane w przypadku systemu iOS? Tego na razie nie wiemy. Niewykluczone, że patent należy potraktować jako zwiastun istotnych zmian w tym oprogramowaniu.

Źródło: Patently Apple