Według plotek z ostatnich miesięcy, w tym roku na rynek trafi iPhone 8 z ekranem OLED oraz dwa warianty iPhone'a 7s, które otrzymają stosowaną do tej pory w smartfonach Apple matrycę IPS LCD. Jeżeli wierzyć w najnowsze doniesienia, nowy typ matryc pojawi się we wszystkich telefonach kalifornijskiego producenta dopiero w 2019 roku.

Big 9060e4e8 9435 406d 8e51 1be3dc078e2d

Jak informuje serwis Patently Apple powołując się na koreańskie źródła, Apple rozpoczęło współpracę z trzema producentami z Korei Południowej. Dostarczą oni elastyczne obwody drukowane dla iPhone'ów, a co więcej, jeden z nich będzie odpowiedzialny za produkcję ekranów OLED. Prawdopodobnie firmą tą jest Samsung, z którym Apple już kilka miesięcy temu negocjowało warunki nowej umowy.

Poza Samsungiem do produkcji mają zostać zaangażowane firmy Interflex oraz BH. Ta pierwsza zainwestuje prawdopodobnie aż 866 milionów dolarów w rozwój swoich fabryk.

Według analityków, w tym roku Apple sprzeda 60 milionów smartfonów z ekranem OLED, a w ciągu następnych dwunastu miesięcy liczba ta ulegnie podwojeniu. W 2019 roku wszystkie telefony kalifornijskiego producenta mają otrzymać wyświetlacze nowego typu.

Źródło: Patently Apple