Według informacji opublikowanych przez Digitimes, produkcja iPhone'a 8 ma rozpocząć się dopiero we wrześniu. To samo źródło potwierdza doniesienia dotyczące zastosowania zintegrowanego z ekranem czytnika linii papilarnych, który trafi do nowego smartfona Apple.

Jeżeli przekazane przez Digitimes informacje okażą się prawdziwe i produkcja iPhone'a 8 faktycznie rozpocznie się dopiero we wrześniu, to prawdopodobnie nowy smartfon Apple zadebiutuje później niż miało to miejsce zazwyczaj. Z całą pewnością firma z Cupertino będzie jednak chciała zdążyć z premierą tego urządzenia przed okresem świątecznym, któremu towarzyszy wysoki popyt na produkty elektroniczne.

Według ostatnich plotek, iPhone 8 ma zostać wyposażony w zintegrowany z ekranem OLED czytnik linii papilarnych. Dodatkowych informacji na temat tego rozwiązania zdradzają dokumenty patentowe Apple. Zgodnie z ich opisem, przedni panel smartfona będzie składał się z kilku warstw. Poza wyświetlaczem zostanie na nich umiejscowiony specjalny sensor biometryczny, którego zadaniem będzie skanowanie linii papilarnych użytkownika. Niewykluczone, że będzie on bazował na wysyłaniu i odbieraniu fal akustycznych.

Pewne źródła sugerują, że w tym roku do sprzedaży trafi nie tylko iPhone 8, ale też modele 7s i 7s Plus. Mają być to udoskonalone wersje najnowszych smartfonów firmy z Cupertino. Być może to właśnie one trafią w pierwszej kolejności do sprzedaży.

Źródło: 9TO5MAC