iPhone 6 trafił do sprzedaży w 2014 roku i był dostępny na rynku przez następne dwa lata. Od końca lutego znowu można go jednak kupić i to w wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej, która była wcześniej niedostępna dla konsumentów. Niestety oferta dotyczy wyłącznie wybranych azjatyckich partnerów Apple.

Wspomniany wyżej smartfon jest dostępny w sprzedaży wyłącznie w kolorze złotym w wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej. Pod koniec lutego pojawił się on w ofercie kilku chińskich operatorów komórkowych, a w tym tygodniu został udostępniony klientom Taiwan Mobile.

Urządzenie nie jest sprzedawane w salonach firmowych Apple lub za pośrednictwem strony internetowej tej firmy. W przypadku Taiwan Mobile iPhone'a 6 można otrzymać „za darmo” przy podpisaniu umowy na 2,5 roku – opłata miesięczna wynosi w tym przypadku 1399 dolarów tajwańskich czyli około 183 zł.

Obecnie nie wiadomo czy w najbliższym czasie operatorzy komórkowi z innych części świata wprowadzą do swojej oferty iPhone'a 6. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne i jeżeli już miałoby się zdarzyć, to wyłącznie na rynkach rozwijających się, takich jak na przykład Indie.


Aktualizacja – 6 marca 2017 r., 14:47

iPhone 6 w wersji z 32 GB pamięci pojawił się na indyjskim rynku – tym razem w kolorze gwiezdnej szarości. Urządzenie można kupić na stronie Amazon.in w promocyjnej cenie 28999 rupii indyjskich, co daje około 1769 zł.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródła: 9TO5MAc, Amazon