Według informacji opublikowanych przez The Wall Street Journal, iPhone 8 zostanie wyposażony w zagięty po obu bokach ekran OLED oraz port USB-C. Apple zamówiło już od swoich podwykonawców znaczące liczby tych podzespołów, które pozwolą na rozpoczęcie produkcji nowych smartfonów.

Przedstawiciele Apple odmówili komentarza w sprawie nowych doniesień na temat iPhone'a 8.

Jak zauważa Takashi Mochizuki z The Wall Street Journal, zastosowanie zagiętego ekranu pozwoli na odświeżenie stylistyki smartfonów Apple. Ostatnia znacząca zmiana w tej materii pojawiła się wraz z premierą iPhone'a 6 w 2014 roku.

Wspomniane wyżej źródło dodaje, że poza iPhonem 8 z ekranem OLED na rynek trafią również dwa smartfony z wyświetlaczami LCD. Jeżeli wierzyć wcześniejszym plotkom, urządzenia te zostaną nazwane 7s oraz 7s Plus i będą jedynie udoskonalonymi wersjami najnowszych modeli.

iPhone 8 ma zostać pozbawiony przycisku Home, a także złącza Lightning. Zostanie ono zastąpione portem USB-C, który znalazł zastosowanie w przypadku 12-calowego MacBooka oraz najnowszych MacBooków Pro. Technologia Lightning zadebiutowała w 2012 roku wraz z premierą iPhone'a 5.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.


Aktualizacja – 28.02.2017 r., 19:24

Zdaniem analityka Blayne'a Curtisa z brytyjskiej firmy Barclays, ze względu na regulacje Unii Europejskiej dotyczącej ograniczania produkcji tak zwanych śmieci elektronicznych, w wybranych krajach Starego Kontynentu do zestawu z iPhonem 8 zostanie dołączona przejściówka USB-C–Lightning.

Źródło: WSJ, MacRumors


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.