W ostatnim czasie pojawia się wiele projektów koncepcyjnych, które obrazują, jak może wyglądać nowy model iPhone'a. Wynika to z faktu, że w Sieci nie brak informacji na temat dużych zmian w konstrukcji tegorocznej generacji smartfonów Apple. Warto zaznaczyć, że według wielu analityków w tym roku pojawią się trzy iPhone'y, a jeden z nich znacznie różnić się będzie od pozostałych dwóch wzorowanych na obecnych modelach.

Projekt opracowany został przez użytkownika forum dyskusyjnego serwisu MacRumors o pseudonimie "deuxani". Inspiracją była zapewne informacja opublikowana przez firmę KGI Securities, według której nowy iPhone charakteryzować się będzie ekranem z „obszarem funkcyjnym” („function area”).

obszar funkcyjny

Koncepcyjny smartfon posiada ekran, który pokrywa niemal całą powierzchnię przedniego panelu. Autor pozostawił tutaj miejsce jedynie na głośnik i kamerę FaceTime. Urządzenie charkteryzuje się wąskimi, ale zauważalnymi na pierwszy rzut oka ramkami bocznymi, które według autora chronić mają ekran przed uszkodzeniami fizycznymi. Warto zauważyć, że ekran smartfona jest znacznie dłuższy niż w obecnych modelach, ale format wyświetlanego „obrazu głównego” nie został zmieniony, ponieważ u dołu znajduje się wspomniany „obszar funkcyjny”. Jego wielkość jest taka sama jak powierzchnia, która znajduje się pod ekranem obecnych modeli iPhone'ów.

Wirtualny przycisk Home jest zawsze widoczny, a pozostałe przyciski funkcyjne zmieniają się zależnie od aktualnie uruchomionego programu, tak jak w przypadku panelu Touch Bar. W oficjalnej aplikacji Twittera jest to m.in. przycisk służący do utworzenia nowego tweeta, który obecnie znaleźć można w prawym górnym rogu ekranu. Nowa pozycja przycisku jest niewątpliwie bardziej wygodna.

Autor projektu przyjął, że nowy iPhone wyposażony będzie w ekran OLED, co umożliwi by wirtualny przycisk Home był zawsze widoczny, co ułatwiłoby odblokowywanie urządzenia. Poza tym, na ekranie zawsze widoczna byłaby także aktualna godzina.

obszar funkcyjny

Dajcie znać w komenatrzach co sądzicie o tym projekie i pomyśle wprowadzenia „obszaru funkcyjnego”.

Źródło: MacRumors