Według informacji opublikowanych przez dziennik The Economic Times, już w kwietniu w Indiach rozpocznie się produkcja iPhone'ów SE. Smartfony będą składane w należącej do firmy Wistron fabryce w Bengaluru.

Informacje na temat produkcji iPhone'ów w Indiach potwierdził dwa tygodnie temu Priyank Kharge – minister do spraw technologii i turystyki. Smartfony, które opuszczą fabrykę w Bengaluru, trafią jednak wyłącznie na indyjski rynek. Mają się one charakteryzować relatywnie niską ceną.

Temat produkcji iPhone'ów w Indiach był prawdopodobnie głównym celem majowej podróży Tima Cooka do tego kraju. CEO Apple spotkał się wtedy z premierem Narendrą Modim. Prawdopodobnie firma z Cupertino i jej podwykonawcy będą przez najbliższe piętnaście lat zwolnieni z podatku za import części dla smartfonów. W ubiegłym roku Apple sprzedało klientom ze wspomnianego wyżej państwa 2,5 miliona smartfonów.

Nowa fabryka firmy Wistron ma dostarczyć na indyjski rynek 300-400 tysięcy iPhone'ów. Według analityków są to jednak bardzo optymistyczne założenia i liczba wyprodukowanych smartfonów będzie prawdopodobnie niższa.

Źródło: AppleInsider