Niewielka grupa użytkowników iPhone'ów 7 oraz iPhone'ów 7 Plus skarży się na błąd związany z aplikacją Aparat. Po jej uruchomieniu na ekranie pojawia się jedynie rozmyty obraz, a program nie pozwala na zrobienie zdjęcia czy też nagranie filmu.

Opisany wyżej problem można na szczęście w szybki sposób rozwiązać. Dodam również, że mimo iż sam doświadczyłem go dwa lub trzy razy, to od czasu zainstalowania testowej wersji systemu iOS 10.3 nie spotkałem się z błędem. Niewykluczone więc, że Apple udało się go wyeliminować.

Po pojawieniu się błędu należy przeprowadzić tak zwany twardy reset. W przypadku iPhone'a 7 konieczne będzie przytrzymanie jednocześnie przycisku Power oraz przycisku ściszania do momentu, aż na ekranie smartfona pojawi się logo Apple. Warto dodać, że taki proces często przynosi pozytywne rezultaty także w przypadku innych problemów z systemem iOS.

W internecie natknąłem się na kilka komentarzy dotyczących opisanego wyżej błędu. Część użytkowników doświadczyła go także w przypadku innych iPhone'ów niż 7 oraz 7 Plus. W przypadku starszych urządzeń twardy reset również powinien pomóc – zamiast przycisku ściszania konieczne będzie jednak przytrzymanie przycisku Home (wraz z Power).

Jeżeli problem dotyczące zawieszającej się aplikacji Aparat pojawia się często, to być może jest on wywoływany nie przez system iOS, ale źle działające podzespoły iPhone'a. W takim przypadku warto spróbować oddać smartfona na wymianę gwarancyjną.

Źródło: OS X Daily