iPad może być wspaniałym uzupełnieniem komputera, a często jego zamiennikiem. Są sytuacje, gdy bywa znacznie wygodniejszy niż notebook, zwłaszcza w terenie gdzie jednak może wymagać dodatkowej ochrony.

We wstępnie nie miałem na myśli zdjęć, gdzie przystojny pan inżynier razem z piękną panią architekt, oboje obowiązkowo w stylowych kaskach, wpatrują się we wklejony w ekran iPada za pomocą Photoshopa obrazek z jakimś skomplikowanych schematem. Zaangażowanie takich firm jak IBM, SAP, Cisco czy Autodesk w pisanie oprogramowania na iOS do „specjalnych zastosowań” świadczy, o tym, że iPady są używane w różnych warunkach. Używają ich piloci, „przedstawiciele handlowi”, projektanci, inżynierowie na budowach (nie tylko tacy „z obrazka”). Używamy i my w pociągach, podróży, warsztacie, kuchni i wszędzie tam może się przydać dodatkowa ochrona dla naszego iPad Air 2.

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem.

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem

Nie ważne, z jakich powodów chcemy chronić iPada, to jeżeli nie mamy zamiaru z nim nurkować, etui Incipio Capture Case dobrze spełni swoje zadanie. Obudowa wykonana jest z trzech elementów (plus uchwyt) tak dobranych i ukształtowanych, że bardzo dobrze zabezpieczają iPada z każdej strony (z wyjątkiem bezpośrednich uderzeń w ekran). Ochronę za pomocą szczelnych „zatyczek” mają zapewnioną porty Lightning oraz słuchawkowy. Kamera jest zabezpieczona szkiełkiem (na co warto zwrócić uwagę przy zakładaniu). Trzy warstwy są tak dobrane, aby nie dopuścić do dostawania się pyłów wewnątrz etui. Dodatkowo w zestawie mamy wysokiej jakości folię ochronną na ekran iPada.

Pewny chwyt.

Incipio Capture Case uchwyt

Incipio Capture Case poza wytrzymałą konstrukcją ma pewną cechę szczególną. Jest nią wygodny, regulowany i obracany uchwyt na rękę. Pozwala on w pewny sposób trzymać iPada jedną dłonią, zapewniając swobodę drugiej ręce. Ten uchwyt naprawdę się przydaje, zwłaszcza w terenie. Jeżeli jednak chcemy zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez iPada w Incipio Capture Case, możemy uchwyt zdemontować i zastąpić go „zatyczką”.

Dbałość o szczegóły.

Incipio Capture Case

Wewnętrzna część etui pokryta jest pianką, która zabezpiecza iPada i tłumi wstrząsy. Uchwyt i zastępująca go zatyczka również pokryte są od środka taką pianką i mają dodatkowe uszczelki niedopuszczające do wnikania zanieczyszczeń wewnątrz etui. Ramka zamykająca obudowę także zaopatrzona została w pasek pianki, który dobrze obejmuje iPada i zapobiega wnikaniu pyłu od strony ekranu. Jak już wspomniałem, uszczelniony został otwór na kamerę, a porty posiadają dopasowane zatyczki. Należy pamiętać też o dołączonej folii do zabezpieczenia ekranu.

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem

Zewnętrzna powłoka została wykonana z mocnego, ale dość elastycznego tworzywa o porowatej powierzchni. Całość jest wykonana w bardzo estetyczny i przemyślany sposób, zachowując bardzo wyważony kompromis pomiędzy zabezpieczeniem urządzenia, przyrostem wielkości i wygodą użytkowania. Jedyny mankament, jaki napotkałem to dość męczące otwieranie etui. Aby zmienić uchwyt na zatyczkę lub wyjąć iPada należy zdjąć zewnętrzną powłokę, co wymaga znacznej siły i nieobgryzanych paznokci. Na szczęście nie robi się tego często, a ścisłe pasowanie gwarantuje pewną ochronę iPada.

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem

iPad w tym etui nie boi się kuchennych rewolucji, a i w warsztacie czy podczas majsterkowania, gdy iPad służy mi za instrukcję lub pomaga w przeliczeniach, również jestem znacznie o niego spokojniejszy.

Incipio Capture Case - Etui do iPad Air 2

  • Link: Incipio Capture Case
  • Cena: 389,00 zł
  • Ocena: 4,5/5
  • Zalety: bardzo dobra ochrona, pomysłowy i wygodny uchwyt na rękę, estetyczne wykonanie, dołączona folia na ekran, możliwość zamiany z uchwytu.
  • Wady: trzeba się trochę namęczyć przy rozbieraniu.

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem

Incipio Capture Case wielowarstwowe etui z uchwytem w kuchni

Incipio Capture Case dostępne są również dla iPada Pro

Do końca marca 2017 każdy czytelnik MyApple podając kod "CAPTURE" otrzyma 5% rabatu na zakup etui Incipio Capture Case dla iPada Air 2 oraz dla iPada Pro.