Pod koniec kwietnia na ekranach amerykańskich kin pojawi się film pt.: „Krąg”, którego scenariusz napisany został na podstawie powieści Dave'a Eggersa o tym samym tytule.

Historia opowiada o korporacji z branży nowoczesnych technologii, która pod przykrywką swojej działalności za pośrednictwem kamer internetowych (również tych zainstalowanych w smartfonach) planuje inwigilować wszystkich i wszystko aby poszerzać swoją strefę wpływów.

Co ciekawe, w tytułowej korporacji dopatrzeć się można cech, którymi charakteryzuje się firma Apple. Jej siedziba przypomina powstający właśnie kompleks Campus 2, do którego już niedługo przeniesie się ponad 13 tysięcy pracowników firmy z Cupertino.

Główne role w filmie przypadły Emmie Watson i Tomowi Hanksowi. Pierwsza zagra młodą dziewczynę o imieniu Mae, która dostaje pracę w „Kręgu”. Mae jest początkowo zachwycona firmą oraz jej założycielem Eamonem Bailey'em, w którego rolę wcielił się wspomniany Tom Hanks. Po pewnym czasie dziewczyna odkrywa jednak cel, jaki przyświeca Bailey'owi i za wszelką cenę próbuje odciąć się od firmy, ale nie zdaje sobie sprawy jakie możliwości ma jej pracodawca.

W serwisie YouTube obejrzeć można zwiastun tego filmu.

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na temat takich teorii spiskowych. Czy to możliwe, że poza swoją oficjalną działalnością firmy z branży technologicznej wykorzystują swoje produkty do inwigilacji ludzi na całym świecie?

Źródła: CultOfMac, FDB