Zapraszamy na szósty już mobilny spacer fotograficzny firmowany przez Nozbe Mobile Photo Trip, tym razem do Białegostoku. Ponad trzydziestka fotografów mobilnych z całej Polski zrobi w tym mieście jednego dnia kilkaset zdjęć, które zostaną udostępnione na Instagramie.

Big 57d70344 2c97 476b beae cbcc71f9b0f6

Spotkanie rozpocznie się od wizyty w Operze i Filharmonii Podlaskiej, obejmie m.in również zwiedzanie Soboru św. Mikołaja, wizytę w Pałacu Branickich oraz Centrum im. Ludwika Zamenhofa. W centrum miasta będzie możliwość sfotografowania kilku ciekawych murali, w tym najsłynniejszego pt. „Dziewczynka z konewką”, oraz zajrzenia w liczne podwórka, bramy czy boczne uliczki. Dodatkowo, dla tych z fotografów, którzy zostają w Białymstoku na cały weekend, w niedzielę przewidziany jest dodatkowy fotospacer po miejscach, których nie uda się odwiedzić w sobotę.

Prowadzącym Nozbe Mobile Photo Trip Białystok jest Jarek Bryła. “Tak się zdarzyło, że w moim życiu szczególnie dużą rolę odgrywają dwa miasta. Pierwszym z nich jest Kraków, gdzie znajduje się mój dom rodzinny z widokiem na kopiec Kościuszki. Drugim jest Białystok, w którym zamieszkałem po ślubie. To stąd wyruszam co roku latem w stronę Suwalszczyzny lub Mazur, by utrwalać piękno tych krain na fotografii. Zamglone tafle jezior o wschodzie słońca, stare chaty, stogi siana... A także bezkrwawe łowy. Czapla zgarbiona nad powierzchnią stawu, walka łyski z łabędziem, zaskroniec polujący na żabę – takie pamiątki przywoziłem ze swoich wypraw. Z czasem bardziej zainteresowała mnie fotografia makro wykonywana lustrzanką i - co jest szczególnym wyzwaniem - smartfonem. Obecnie telefon jest moim głównym akcesorium fotograficznym – lekki, zawsze pod ręką. Swoje prace zamieszczam na kilku stronach internetowych, a w szczególności na Instagramie. Wyróżnione zdjęcie mojej mrówki znalazło się w miesięczniku „Foto Kurier”. Jesienią i zimą przerzucam się na fotografię uliczną i krajobrazową.”

Profil Jarka na Instagramie: www.instagram.com/yarekb/ a tu kilka jego prac.

Zapraszam do zabawy https://www.facebook.com/events/612514492267077/