Po wielu testach jakości Apple w końcu wybrało dostawców wyświetlaczy do następnej generacji iPada. Będzie ich aż trzech: Sharp, Samsung i LG.

Trójka ta jest bardzo doświadczona w tej branży (wszystkie trzy firmy produkują wysokiej jakości telewizory, a dwie z nich również monitory komputerowe). Głównym dostawcą zostanie LG, zaś Sharp, który nigdy nie próbował swoich sił w zaopatrywaniu w ekrany urządzeń Apple, będzie produkował ekrany tylko dla niektórych egzemplarzy iPadów 3. Co dziwne, Samsung, który w przeszłości był głównym dostawcą iPadowych ekranów, również pozostanie z boku.

Moduły podświetleniowe dalej dostarczać będzie tajwańska firma Radiant Opto-Electronics, której produkty znamy już z poprzednich generacji iPada.

Niestety dalej nie wiemy, czy w iPadzie 3 zostanie zaimplementowany wyświetlacz Retina. Oznaczałoby to, że w urządzeniu tym będzie cztery razy większa rozdzielczość niż w poprzednich generacjach, co oznacza kosmiczne 2048x1536! Ale czy naprawdę tak będzie? Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.