Spora część użytkowników iPhone'ów i iPadów korzysta również z komputerów z systemem Windows. Zaryzykują nawet stwierdzenie, że w przypadku polskiego rynku odnosi się to do większości konsumentów smartfonów i tabletów Apple. Poniżej wyjaśniam, jak mogą oni zgrać zdjęcia wykonane tymi urządzeniami na swojego peceta.

Big 556761d3 103c 4736 adf5 4e0901a4c3b8

Jeżeli korzystacie z Windowsa 10, to najwygodniejszym sposobem będzie skorzystanie z aplikacji Zdjęcia. Po jej uruchomieniu w prawym górnym rogu pojawi się przycisk Importuj. Gdy go naciśniemy i wybierzemy z listy urządzeń naszego iPhone'a albo iPada, to będziemy mogli zaznaczyć fotografie, które chcemy zaimportować i wskazać lokalizację ich zachowania.

Należy pamiętać, że po podłączeniu smartfona lub tabletu do komputera należy go odblokować i zatwierdzić przyciskiem Ufaj komunikat, który się pojawi. Alternatywnie zamiast aplikacji Zdjęcia z Windowsa 10 możemy dostać się do danych zgromadzonych w pamięci iPhone'a przez eksplorator plików Komputer. Zobaczymy tam jednak sporo katalogów, co nie ułatwia zgrywania fotografii na dysk komputera.

Kilka tygodni temu pisałem o programie iCloud dla Windowsa, który daje nam dostęp do danych zgromadzonych w iCloud Drive. Jeżeli korzystamy na iPhonie lub iPadzie z Biblioteki Zdjęć iCloud, to możemy zgrać fotografie na nasz komputer właśnie za pośrednictwem tego programu. Gdy jednak nie przechowujemy zdjęć w chmurze, to rozwiązanie to nie wchodzi w grę.

Jeżeli korzystacie z Windowsa 8 (choć funkcja ta działa też przy Windowsie 10), to możecie po podłączeniu iPhone'a lub iPada do komputera otworzyć Komputer, kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę iPhone/iPad i wybrać opcję Importuj obrazy i wideo. To rozwiązanie również pozwoli Was zgrać fotografie na dysk Waszego peceta.

W przypadku Windowsa 7 podłączenie iPhone'a do komputera powinno poskutkować pojawieniem się komunikatu, który będzie zawierał opcję importu zdjęć. Warto z niej skorzystać, jeżeli chcemy zgrać fotografie. Alternatywnie można skorzystać z rozmaitych programów, które zostały stworzone w tym celu, jak na przykład AnyTrans.