W przyszłym tygodniu w siedzibie Apple spotkają się przedstawiciele Konsorcjum Unicode. Będą oni rozmawiać o planach dotyczących implementacji nowych ikon Emoji, wśród których znajdą się rudowłose postacie.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy wydana zostanie dziesiąta wersja zestawu znaków Unicode, która przyniesie kilkadziesiąt nowych ikon Emoji. Wśród nich znajdą się między innymi takie grafiki jak brokuł, pieróg, zombie czy też sanki. Prawdopodobnie zostaną one w drugiej połowie 2017 r. zaimplementowane do systemów macOS, watchOS i iOS.

Rudowłose Emoji nie zostały uwzględnione w zestawie nowych ikon, jakie pojawią się w Unicode 10.0. Oznacza to, że ich premiera będzie miała miejsce najwcześniej w 2018 r., kiedy to producenci systemów operacyjnych będą wdrażać kolejne zestawy znaków.

Szczegóły dotyczące liczby rudowłosych Emoji nie są obecnie znane. Konsorcjum Unicode, w którego skład wchodzi między innymi Apple, zatwierdzi lub odrzuci nowy projekt w przyszłym tygodniu. Jego szczegóły zostały opisane w opublikowanym przed kilkoma dniami dokumencie.

Źródło: Emojipedia