Kilka dni temu informowaliśmy, że Chris Lattner – współtwórca języka Swift i kompilatora LLVM – opuści w tym miesiąciu szeregi pracowników Apple i rozpocznie prace nad oprogramowaniem autopilota w Tesli. Jak się jednak okazuje, do firmy Elona Muska dołączył również Matt Casebolt – jeden z głównych projektantów kilku modeli komputerów Mac.

Casebolt pracował w Apple od kwietnia 2007 r. do grudnia 2016 r. W czasie swojej kariery w Cupertino brał udział w pracach nad MacBookiem Air, MacBookiem Pro z ekranem Retina, Makiem mini, Makiem Pro oraz nowym MacBookiem Pro z panelem Touch Bar.

Casebolt, jako autor lub współautor 52 patentów, rozpoczął w Tesli pracę na stanowisku starszego dyrektora do spraw inżynierii, maszynerii i zamknięć. Szczegóły dotyczące jego roli w firmie Elona Muska nie są obecnie znane, ale prawdopodobnie będzie on współpracował z Dougiem Fieldem, z którym uczestniczył w wielu projektach w czasach, gdy obaj panowie pracowali w Apple.

Lattner i Casebolt nie są jedynymi osobami, które w ostatnich latach przeszły z Apple do Tesli. Wspomniany wyżej Doug Field dokonał tego w 2013 r. W podobnym okresie Elon Musk przyznał, że jego firma werbuje pięć razy więcej pracowników Apple, niż Apple werbuje pracowników Tesli.

Źródło: 9TO5MAC