Pierwsze pogłoski o tym, że przynajmniej jeden z tegorocznych modeli iPhone'ów wyposażony zostanie w ekran typu OLED pojawiły się dość dawno. Opublikowane dziś informacje w żaden sposób nie potwierdzają tych doniesień, ale dają cień nadziei na to, że prędzej czy później tak się raczej stanie.

Według raportu opublikowanego na łamach serwisu DigiTimes, w fabryce firmy Foxconn, w której montowane są iPhone'y powstaje warta 864 miliony dolarów linia produkcyjna, na której wytwarzane będą ekrany OLED. Co więcej, mają być one produkowane wyłącznie na potrzeby smartfonów firmy Apple.

Wielkoskalowa produkcja ma rozpocząć się jednak dopiero w 2018 roku, więc ekrany produkowane na tej linii nie znajdą się raczej w tegorocznej generacji smartfonów Apple. Nie wykluczone jednak, że Apple skorzysta z usług innych dostawców aby w taki ekran wyposażony był choć jeden tegoroczny model, a być może dopiero w 2018 roku Apple całkowicie zrezygnuje z paneli LCD. Czas pokaże.

Warto przypomnieć, że w sierpniu 2016 roku Foxconn (za 3,5 miliarda dolarów) przejął firmę Sharp, która specjalizowała się w wytwarzaniu ekranów OLED.

Źródło: 9To5Mac za DigiTimes