Dziesięć lat temu na scenie zlokalizowanej w hali Moscone Center Steve Jobs zaprezentował pierwszą generację iPhone'a. Krótko na temat historii tego urządzenia wspomnieliśmy w dzisiejszym wpisie pod tytułem "Dziesięć lat iPhone'a". Od tamtego czasu urządzenie to uległo wielu zmianom. Różnice pomiędzy poszczególnymi generacjami tego smartfona zobaczyć można na filmie opublikowanym w serwisie YouTube na kanale EverythingApplePro.

Pierwszy test porównawczy dotyczył prędkości uruchamiania poszczególnych modeli. Pierwszy włączył się iPhone 7. Co ciekawe, model 7 Plus znalazł się dopiero na ósmym miejscu, a wyprzedzony został nawet przez 5S. Na ostatnim miejscu uplasował się 4S z zainstalowanym systemem iOS w wersji 9.3.5.

Przeprowadzone zostały także testy benchmarkowe w programach Geekbench i AnTuTu. Wynika z nich, że każda kolejna generacja jest "szybsza" od poprzedniej. Następnie porównano m.in. prędkość z jaką otwiera się systemowa aplikacja Aparat, głośność dzwięku, który emitują poszczególne modele oraz jakość zdjęć i filmów wykonywanych przez kolejne generacje.

Zachęcamy do obejrzenia filmu oraz dyskusji na temat poszczególnych modeli. Moim ulubionym jest chyba iPhone 4, który jako pierwszy wyposażony został w ekran Retina.

Obraz w nagłówku: zrzut ekranu z YouTube


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019