Na targach CES spotkać można kilka polskich firm i startupów prezentujących swoje produkty i usługi. Jednym z nich jest AirQuality Ecolife - niewielki czujnik zanieczyszczenia powietrza wraz z prostą stacją pogodową.

Niewielka kostka kryje w sobie specjalny czujnik Sharpa, wykrywający pył zawieszony PM10, PM2.5 oraz lotne związki organiczne. Te same w sobie nie są może groźne, a ludzkie puca są w stanie je odfiltrować, to jednak na nich osadzają się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym związki rakotwórcze. Z tymi organizm nie jest w stanie sobie poradzić.

Ecolife

Urządzenie zaprojektowano w ten sposób, by uzyskać możliwie najlepszy przepływ powietrza. Dokładność jego pomiarów wynosi około 90 procent, co w zupełności wystarcza do zastosowań domowych. AirQuality Ecolife przesyła dane pomiarowe do dedykowanej aplikacji, o jakości powietrza w pomieszczeniu informuje też kolor podświetlenia urządzenia.

Ecolife

Urządzenie mierzy także temperaturę i wilgotność powietrza, spełnia więc rolę niewielkiej domowej stacji pogodowej. AirQulity Ecolife pojawi się w sprzedaży w najbliższych tygodniach. Już niebawem trafi ono także do redakcji.

Więcej informacji na temat AirQuality Ecolife znaleźć można na stronie: ecolife.eu.com