Część osób narzekało na usługi strumieniowe, ponieważ oferowana przez nie muzyka nie była najwyższej jakości. Dotychczas jedynie Tidal (dawny WIMP) umożliwiał odsłuch biblioteki muzycznej w jakości CD. Jak się okazuje, firma postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów i wprowadziła do swojej oferty tak zwaną jakość Masters.

Nowa oferta dotyczy abonamentu HiFi. Dotychczas użytkownicy tej wersji mieli dostęp do biblioteki muzycznej w tak zwanej jakości CD, czyli 44,1 kHz / 16bit. Natomiast po zmianach osoby opłacające najwyższy pakiet będą mogli skorzystać dodatkowo z muzyki w jakości Masters - 96 kHz / 24 bit, dzięki wykorzystaniu kodeka Master Quality Authenticated (MQA), który został opracowany przez Meridian Audio.

Należy pamiętać, że wersja Masters na razie dostępna jest jedynie poprzez aplikację przeznaczoną na systemy Windows oraz macOS. Muzyka w najwyżej jakości jest w specjalnej zakładce Masters, w której znajdują się wszystkie albumy wydane przez Warner Music Group. Oferta ma być rozszerzana. Tidal oferuje 60-dniowy okres próbny, więc można zapoznać się z nową ofertą.

Warto przypomnieć, że Tidal jest najpopularniejszym serwisem streamingowym w Polsce. W głównej mierze jest to spowodowane porozumieniem z operatorem Play, który oferował swoim klientom darmową dwuletnią subskrypcję wersji Premium.